Společnost IAB

Technologický leader v oblasti aplikované genomiky a sekvenování

Společnost Institute of Applied Biotechnologies a.s. vznikla v roce 2005 a po celou dobu existence se věnuje průmyslovému výzkumu a vývoji v oblasti molekulární biologie a genomiky a výrobě vlastních produktů, které vznikly jako výsledky vývojového procesu.

Vzhledem ke speciální povaze vyráběných produktů (diagnostické kity a protokoly pro humánní diagnostiku) je firma certifikována nejen dle ISO 9001, ale též dle ISO 13 485. Výrobky jsou certifikována jako zdravotnické prostředky (CE-IVD). Společnost IAB je dále též akreditována jako nestátní zdravotnické zařízení. V současné době zpracováváme dokumentaci pro procesy nutné k získání certifikace ISO 15 189 pro zdravotnické laboratoře.

Klíčovou oblastí zájmu je poskytování produktů a služeb určených pro genomické analýzy s využitím technologií „Next Generation Sequencing (NGS)“. V této oblasti společnost disponuje nejen vysokou technologickou vybaveností, ale také dlouholetou praxí a nabízí komplexní řešení svým zákazníkům z celé Střední Evropy pokrývající celý hodnotový řetězec v oblasti sekvenování od managemntu vzorků až po interpretaci výsledků NGS.

Společnost sídlí v Praze, kde se kromě vedení firmy nachází také výrobní laboratoře. Výzkumná a vývojová část sídlí v pronajatých laboratořích v prostorách Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a nově také v prostorách Vědecko-technického parku Univerzity Palackého Olomouc (VTPUP).

Tým IAB

Certifikáty

ČSN EN ISO 13485:2012
CE-IVD
ISO 9001

Naši partneři